E-knihy do běchovické knihovny – průzkum zájmu

Milí čtenáři,

Portál palmknihy.cz nabízí knihovnám možnost poskytovat svým registrovaným čtenářům výpůjčky elektronických knih. Jde o moderní inovaci, díky které jsou knihy v kapsách našich čtenářů v mobilních telefonech, ať jdou kamkoli. K e-výpůjčkám není třeba vlastnit čtečku, nebo si ji půjčovat v knihovně. Vše skvěle funguje také na chytrých telefonech a tabletech se systémem Android či iOS.

Čtenáři mohou číst a vypůjčovat kdykoliv. Služba funguje, i když má knihovna zavřeno - letní či vánoční provoz, rekonstrukce, případně i omezení v době pandemie. Vše je možné vyřídit u sebe z pohodlí domova. Vypůjčovat lze téměř 11 tisíc titulů z aktuální nabídky portálu palmknihy.cz. V nabídce jsou i nejčerstvější novinky, které jsou vždy dostupné - nelze je rozebrat a neohrozí je žádná rezervace.

Tyto knihy by si registrovaný čtenář mohl zdarma stahovat do svého čtecího zařízení. Výpůjčka trvá 30 dní, po uplynutí této doby sama zmizí. Čtecím zařízením mohou být tablety a mobilní telefony s operačním systémem iOS a Android. Pro výpůjčky lze také využít čtečky C-TECH, Energy eReader, inkBOOK či ONYX BOOX. Naopak na některých i dosti rozšířených čtečkách (např. Kindle či PocketBook) službu využít nelze.

Knihovna za jednotlivé výpůjčky platí formou jednorázového kreditu zakoupeného předem při implementaci do knihovního systému. Rádi bychom před touto investicí zjistili zájem čtenářů o tuto službu a proto jsme pro vás připravili krátký dotazník. Pokud by tento průzkum potvrdil zájem našich čtenářů i ostatních běchovických občanů o elektronické výpůjčky, můžeme s ním podpořit žádost o dotaci na tento projekt a také jej můžeme využít jako základ pro nastavení služby při jejím zavádění do knihovního systému.

Vyplnit dotazník můžete během května při návštěvě knihovny, nebo také on-line zde, nebo ve vašem chytrém telefonu s využitím QR kódu. Prosíme o vyplnění dotazníku do konce května. Děkujeme.

Hana Santolíková, knihovnice