Novinka!!! Půjčování e-knih

10.08.2023

E-KNIHY

E-knihy jsou skvělou alternativou ke klasickým knížkám třeba při cestování nebo v případě, že chcete číst horké novinky a nechcete na ně stát frontu rezervací, nebo když je knihovna zavřená. Možná jste e-knihy v našem online katalogu už zahlédli. Půjčování e-knih je pro čtenáře naší knihovny zcela zdarma.

E-knihy máme od dvou dodavatelů. Jedním je Městská knihovna v Praze. Těchto e-knih se netýkají žádná omezení počtu, či délky výpůjček, ani zařízení, na nichž lze e-knihy číst. Najdete v našem online katalogu v sekci "elektronické knihy" a chcete-li, můžete v pravé části odfiltrovat podle zdroje na "Městská knihovna Praha".

Druhý dodavatel, Palmknihy, nabízí více než 9000 titulů a každý čtenář si může půjčit tři knihy za měsíc (31  dní). Pozor, po uplynutí této doby se kniha z aplikace vymaže. Knihy lze číst pouze na vybraných čtečkách, ale dobrá zpráva je, že na všech chytrých mobilních telefonech a také tabletech.

CO K PŮJČOVÁNÍ E-KNIH OD SPOLEČNOSTI PALMKNIHY POTŘEBUJETE?

Abyste si mohli půjčovat e-knihy z naší knihovny, jsou nezbytné tři věci:

• být čtenářem naší knihovny (tzn. vyplnit přihlášku)
  • mít platnou registraci a vyřízené pohledávky např. za upomínky
  • mít přístup ke svému čtenářskému kontu v online katalogu (snadno zařídíte při návštěvě knihovny)

INSTALACE APLIKACE

Aby bylo možné si knížku půjčit, je třeba se zaregistrovat na stránkách palmknihy.cz a pro registraci zde užít stejnou e-mailovou adresu, kterou jste uvedli v knihovně. Registraci provedete pouze jednou, ale pozor, jméno a heslo si zapamatujte.

Pak budete potřebovat aplikaci Palmknihy, kterou si lze stáhnout na Google Play, nebo, v případě že používáte zařízení s logem nakousnutého jablka, v App Store. Opět pro registraci použijte stejnou e-mailovou adresu, jakou jste zadali v knihovně, jinak se vám nepodaří knihy stáhnout. Tento krok je vyžadován pouze jednou pro každé zařízení, na němž chcete knihy číst. Aplikaci můžete mít na několika zařízeních, přičemž na všech můžete číst tutéž knihu. Aplikace ji otevře vždy na té stránce, kde jste přestali, byť by to bylo na jiném zařízení, než právě držíte v ruce.

STAŽENÍ E-KNIHY

A to už je zcela snadné:

• přihlaste se do svého čtenářského konta
  • vyhledejte požadovanou knihu v našem online katalogu. Vyhledávání lze omezit pouze na e-knihy, když omezíte procházení podle média pouze na "elektronické knihy"
  • klikněte na tlačítko "Vypůjčit e-knihu" (klikejte s rozmyslem, akci nelze vrátit)

ČTENÍ E-KNIHY

• Otevřete aplikaci Palmknihy. Zpočátku bude sekce "Moje E-knihy", kde se zobrazují stažené knihy, prázdná.
  • Po stažení e-knihy z online katalogu se tato po krátké synchronizaci objeví.
  • Kliknutím na obálku e-knihy knížku stáhnete. Při tomto kroku, a pouze při něm, je nezbytné, abyste byli připojeni k internetu. Nyní již knihu můžete číst i offline.

TECHNICKÁ PODPORA

Máte-li potíže s aplikací, stažením knihy apod., kontaktujte prosím zákaznickou podporu společnosti Palmknihy:

• e-mail: podpora@palmknihy.cz
  • telefon: 731 159 973 (pondělí až pátek od 8:00 do 16:00 hodin)