PES v knihovně

23.11.2020

Milí čtenáři,

Naše životy i provoz naší knihovny jsou stále ovlivňovány tím, jak se vyvíjí epidemie a snahy k jejímu zmírnění. 

V měsíci listopadu vydala vláda tabulku protiepidemických opatření PES, kde je upraven i režim knihoven v závislosti na aktuálním stupni epidemie. Touto tabulkou se budeme řídit i v naší knihovně. V horním řádku je u každého stupně uvedeno znění z tabulky PES a ve spodním řádku jeho odraz do naší knihovny.

Předpokládám, že v prosinci a lednu bude v platnosti stupeň 4 a poté stupeň 3. Čtvrtý stupeň znamená, že nebude návštěvníkům umožněn vstup do knihovny, ale že bude možné půjčování a vracení knih prostřednictvím výdejního okénka. Čtenář si bude moci předem objednat knihy z našeho on-line katalogu a poté, až obdrží zprávu, že jeho výpůjčky jsou připraveny, dojde si je vyzvednout v obvyklé otevírací době knihovny. Knihy může objednávat i telefonicky nebo emailem.

Bude-li vyhlášen stupeň 3 a nižší, pak již bude možné vstupovat do knihovny a vybírat si knihy samostatně, za dodržení hygienických opatření - omezení počtu osob v knihovně, použití dezinfekce rukou, dodržování rozestupů a nošení roušky. Stále také bude trvat dvoudenní karanténa vrácených knih, nebude možné půjčovat knihy, které byly vráceny ve stejný den.

Pokud by se epidemická situace zhoršila a byl by opět vyhlášen stupeň 5, bude v knihovna uzavřena a výpůjčky prodlouženy..

Aktuální informace bude zveřejněna na internetových stránkách knihovny, v případě pochybností se na mne můžete obrátit e-mailem nebo telefonem.

Hana Santolíková

© 2017 Arch Design Václavské náměstí 1, Praha, 110 00
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!