Pravidla provizorních výpůjčních služeb

24.04.2020

 Prozatím bude probíhat půjčování knih na základě objednání, bez přítomnosti čtenářů v knihovně. Až se nám podaří vyladit pravidla potřebná k zajištění všech opatření nutných k ochraně zdraví zaměstnanců i návštěvníků, začne se postupně knihovna vracet do běžného provozu.

Rezervace prostřednictvím našeho katalogu lze provádět stále a ve výpůjční době bude možné si objednané knihy vyzvednout. Vracené knihy budou čtenáři odkládat ve vstupním prostoru knihovny do označené přepravky. Tyto knihy bude možné půjčovat dalším zájemcům až po uplynutí několika dnů. Čtenáři, kteří z různých důvodů nemohou, nebo nechtějí on-line katalog používat, si mohou knihy objednat e-mailem, prostřednictvím SMS nebo telefonicky v otvírací době. Po objednání vždy čekejte na potvrzení.

1. vyberte si knihy v online katalogu (nebo si rozmyslete, co byste si chtěli půjčit)

2. rezervujte si je, nejraději přímo z katalogu, popřípadě emailem, SMS nebo telefonicky

3. počkejte na potvrzení rezervace a výzvu k vyzvednutí

4. vybavte se rouškou (zakrytý nos i ústa) a přijďte ve výpůjční době do knihovny, zazvoňte nebo zaklepejte na okno

5.  do připravené přepravky v předsíni odevzdejte vracené knihy a vyzvedněte si nové výpůjčky

6. stane-li se, že přijde více čtenářů zároveň, prosím ať později příchozí vyčkají v klidu až na ně přijde řada a zachovají odstupy

7. zatím nebudeme přijímat platby za registrace ani pokuty, tyto se budou přičítat na čtenářské konto a prosíme o jejich zaplacení až po zahájení běžného režimu

8. mějte trpělivost s výpůjčním systémem i s knihovnicí, kteří se tento způsob práce teprve učí

 Teď přišla chvíle, kdy i ti z vás, kdo on-line katalog a čtenářské konto dosud nepoužívali, mohou začít. Je to snadné. Náš katalog najdete na https://katalog.knihovna-bechovice.cz/. Přihlašovací údaje vám systém zašle, zvolíte-li možnost "zapomenuté heslo". Je třeba znát e-mailovou adresu, kterou jste uvedli v přihlášce do knihovny. Po přihlášení můžete katalogem brouzdat, vybírat a vybrané knihy si zarezervovat. Maximální počet rezervací pro jednoho čtenáře byl navýšen na 10. E-maily z knihovního systému někdy končí v nevyžádané poště, proto kontrolujte i tuto složku. Při problémech s přihlašováním do vašeho konta a katalogu se ozvěte e-mailem nebo telefonem a společně to zvládneme.


© 2017 Arch Design Václavské náměstí 1, Praha, 110 00
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!