Statistika 2022

20.01.2023

 Milí čtenáři,

Jako každý rok je můj únorový příspěvek věnován bilanci předchozího roku. Knihovny mají povinnost odevzdávat ministerstvu kultury statistický výkaz, který je odrazem jejich činnosti v číslech. A právě o tato čísla se s vámi chci podělit.

Naše knihovna měla k poslednímu dni loňského roku 10603 knihovních dokumentů, v našem případě se jedná ve valné většině o knihy a o desítku audioknih. Oproti předchozímu roku přibylo 288 nových knih a 1 audiokniha. 104 knih bylo odepsáno z důvodu opotřebení nebo poničení. Kromě našich vlastních dokumentů měli čtenáři k dispozici 2 výměnné soubory 150 knih, 50 audioknih a 5 stolních her z Městské knihovny Praha.

V loňském roce jsme registrovali 277 čtenářů, z toho 107 dětí do 15 let. V tomto počtu se skrývají stávající uživatelé, kteří obnovili své členství, i uživatelé noví. Tito čtenáři během roku uskutečnili celkem 4840 výpůjček, většinou knih, dále 190 časopisů, 68 audioknih a 6 her. Pro naše čtenáře jsme také zprostředkovali 5 meziknihovních výpůjček z knihoven v Újezdu nad Lesy a Horních Počernicích. Knihovně v Újezdu jsme naopak poskytli 2 výpůjčky pro její čtenáře. Návštěvníci knihovny během loňského roku 30x využili veřejný internet.

Pro potřeby statistického výkazu jsou evidovány i návštěvy vzdálené. Internetová stránka knihovny měla během minulého roku 31236 návštěv, elektronický katalog použilo 760 uživatelů a elektronický výpůjční protokol 179 uživatelů.

Výše uvedená čísla jsou velmi podobná letům před covidovou epidemií. Jsem ráda, že knihovna je stále důležitým místem v naší městské části. Zvlášť mě těší velká návštěvnost dětí, přestože v dnešní době četba zdaleka není jedinou zálibou, které se mohou věnovat.

Na návštěvy stávajících i nových čtenářů, dětí i dospělých se i v tomto roce těší vaše knihovnice Hana Santolíková

© 2017 Arch Design Václavské náměstí 1, Praha, 110 00
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!