Na konci letošního března a v průběhu dubna proběhla v knihovně revize knihovního fondu. Tuto revizi jsou povinny provádět knihovny naší velikosti (do 100 000 knih) každých 5 let. Původní plán byl provést revizi v létě, ale vzhledem k protiepidemickým opatřením jsme využili nucené uzavírky. A jaký je výsledek revize?

Prozatím bude probíhat půjčování knih na základě objednání, bez přítomnosti čtenářů v knihovně. Až se nám podaří vyladit pravidla potřebná k zajištění všech opatření nutných k ochraně zdraví zaměstnanců i návštěvníků, začne se postupně knihovna vracet do běžného provozu.

Milí přátelé, nabízím vám ušití látkové roušky. Pro naše čtenáře ty obyčejné roušky ušiji zdarma. Pokud byste je chtěli pro někoho dalšího, nebo nějaké složitější s vychytávkami, prodám za mírný poplatek (materiál + 40 Kč). Kontaktujte mne telefonem nebo emailem, s každým se domluvím osobně. Hana Santolíková

Všichni jsme se ocitli v neočekávané situaci, informace kolem nás přicházejí rychle, rychle se mění, často dříve, než stačíme vstřebat ty předchozí, už musíme reagovat na další.

Knihovní systém Koha odesílá informační e-maily všem čtenářům, kteří při přihlašování uvedli svoji e-mailovou adresu.

Milí přátelé, na začátku každého školního roku se mi vždy dostanou do ruky seznamy doporučené četby pro žáky naší běchovické školy. Tentokrát je v seznamu pro 5. třídu spousta knížek, které v knihovně nemáme, a proto jsem se rozhodla oslovit případné dárce knih.

Otvírací doba

Úterý 9:00 - 12:00   15:00 - 18:00